Nauka Gry w Tenisa Warszawa i Piaseczno

Gra w tenisa uważana jest za ekskluzywny i drogi sport, jednak wcale nie musi taki być. Zarówno kilku letnie dziecko jak i emeryt mogą nauczyć się grać w tenisa i czerpać z takich rozgrywek radość. Nigdy nie jest za późno, aby nauczyć się grać - co potwierdzają statystyki.  Czasami może być tylko za wcześnie, ale już 5-latki świetnie sobie radzą z rakietą. 

Nauka gry w tenisa - Od czego zacząć?

W tenisa grają osoby w bardzo różnym wieku. Można w ten sposób zachować dobrą kondycję przez długie lata albo też odstresować się po długim dniu w szkole czy w pracy. Mówi się, że tenis ma też pozytywny wpływ na stosunki interpersonalne. Przyjaźnie zawiązywane na korcie ciągną się latami, ponieważ sport łączy ludzi w jedyny i niepowtarzalny sposób. Wystarczą tylko chęci i trochę wolnego czasu, aby zacząć.

Nauka Tenisa

Na sam początek wystarczy zakup rakiety tenisowej, wygodnego ubrania do gry oraz odpowiednich butów. Zaczynając grę nie trzeba kupować rzeczy z najwyżej półki cenowej. Ważne jest jednak, aby były dobrej jakości, a ubranie i obuwie wygodne i niekrępujące ruchów.

Rakietę odpowiednią dla osoby początkującej można kupić w przedziale 200-400 złotych, natomiast dobre buty można znaleźć od 150-200 zł. Obuwie jest istotnym elementem, ponieważ stabilizacja i amortyzacja stopy są kluczowe w tenisie. Z tego powodu buty do chodzenia czy biegania nie są zalecane. Strój powinien być przewiewny, dobrze odprowadzać nadmiar ciepła czy pot oraz nie krępować ruchów. Kolejna ważna sprawa to wynajem kortu oraz znalezienie trenera lub partnera do gry.

Profesjonalny trener, czy nauka samemu?

Nauka gry w tenisa polega głównie na przyswojeniu techniki gry. Dlatego trudno jest samodzielnie nauczyć się grać w tenisa, gdy nikt tej techniki nie pokazuje lub po prostu nie sprawdza czy jest odpowiednia. Z tego też powodu najlepiej jest zacząć grę od nauki tenisa z trenerem. Oszczędzi to nie tylko czas potrzebny na przyswojenie sobie odpowiedniej techniki gry, ale też zwyczajnie rozczarowań brakiem postępów czy nawet kontuzji, które mogą się zdarzyć, gdy przyswoimy błędne nawyki ruchowe.

Gra ze sparing partnerem będzie o wiele mniej efektywna, ponieważ problemy z utrzymaniem piłki w korcie spowodują poświęceniem czasu na zbieranie piłek, zamiast na grę. Z kolei z trenerem już od samego początku można skupić się na korygowaniu własnych błędów przy powtarzalnej piłce. Nauka tenisa z trenerem daje o wiele więcej korzyści niż samodzielne próby.

Nauka Gry w TenisaKorzyści jakie wynikają z nauki gry z trenerem to:

  • pomoc w doborze sprzętu do gry,
  • dostosowanie intensywności treningu do umiejętności,
  • poprawianie błędów na bieżąco,
  • nawiązywanie kontaktów poprzez trenera z innymi graczami,
  • informacje o nowinkach sprzętowych,
  • informacje o wyjazdach tenisowych.

 

Lekcje nauki gry w tenisa - Zapraszam!

Nazywam się Adam Grabiński i jestem trenerem tenisa ziemnego II klasy. Ponadto jestem absolwentem katowickiej AWF oraz posiadam tytuł uzyskany w Akademii Trenerów Tenisa.
Dzięki wieloletniemu doświadczeniu jako zawodnik i uzyskanym kwalifikacjom potrafię wprowadzić w świat tenisa tak początkujących jak i posiadających doświadczenie graczy.

Zajęcia na terenie Warszawy i Piaseczna odbywają się w:

  • Klub Tie Break,
  • Klub Smecz - Siedliska koło Piaseczna,
  • Klub Warszawianka,
  • Klub Spójnia Górna.

Lekcje Tenisa